W sobotę 23 lutego 2019 roku w Gminnej Bibliotece i Domu Kultury w Karczmiskach odbył się IX Gminny Turniej Szachowy. W zmaganiach wzięło udział 46 zawodników w tym 15 zawodników z naszej gminy. Celem zawodów była popularyzacja sportu szachowego oraz umożliwienie zawodnikom podwyższenia kategorii szachowych. Turniej prowadzony był przez sędziego klasy międzynarodowej, mistrza FIDE Zbigniewa Pydę. System rozgrywek rozłożony został na 6 rund (system szwajcarski), każda runda trwała 30 minut.
Zwycięzcą turnieju w kategorii Open został Jan Dudziak z Opola Lubelskiego. Drugie miejsce zdobył Wojciech Bolesta z Żółkiewki, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Łukasz Wojcieszyn z LKSz Lublin. Najlepszą kobietą została Paulina Bronisz. W kategorii Juniorów zwycięzcą został Filip Węgrzynowicz z Puław. Zaraz z nim znalazł się Jakub Morgaś również z Puław, natomiast trzecie miejsce wywalczył Maciej Sobka z Józefowa nad Wisłą.
Najlepszym zawodnikiem w kategorii Open z terenu gminy Karczmiska został Daniel Siedliski z Chodlika. Drugie miejsce zajął Tomasz Siedliski również z Chodlika, a trzecie Michał Kazanowski z Karczmisk. Tytuł najlepszej  kobiety zdobyła Karolina Siedliska z Chodlika. W kategorii Juniorów zwycięzcą okazał się Hubert Witczak z Karczmisk. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Miller z Rogowa a trzecią lokatę zdobył Ignacy Bochra z Karczmisk.
Wielu zawodników (17) zdobyło kategorie szachowe w tym 6 osób z terenu naszej gminy. Są to: Karolina Siedliska (IV), Paweł Barcicki (V), Daniel Niezgoda (V), Michał Kazanowski (V), Dariusz Hotała (V), Jadwiga Goliszek (V).
Wszystkim zwycięzcom i zdobywcom kategorii szachowych gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dziękujemy Panu Robertowi Błaziakowi za zaangażowanie w organizację turnieju, Panu Zbigniewowi Pydzie za profesjonalne sędziowanie a sponsorom za pomoc w organizacji zawodów.
Wszystkich bez względu na wiek zapraszamy w każdy piątek o godz. 15.00 do naszej instytucji na zajęcia szachowe.

Zapraszamy na profil Lubelskiego Klubu Szachowego, gdzie można obejrzeć relację wideo z turnieju…